Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadu skolu piektās klases aicinātas piedalīties konkursā par drošību!

Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadu skolu piektās klases aicinātas piedalīties konkursā par drošību!

Līdz 25. septembrim Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadu pamatizglītojošo un vispārizglītojošo skolu piekto klašu komandas aicinātas pieteikties Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes un Talsu novada Izglītības pārvaldes rīkotajā konkursā “Vai esi gudrāks par lapsēnu Guni?”.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par drošības jautājumiem un rīcību bīstamās situācijās, kā arī izglītot skolēnus par ugunsdzēsēja glābēja profesiju un VUGD darbu. Katras komandas mājasdarbs ir izstrādāt un iesniegt komandas radītu, radošu vizuāla formāta darbu par drošību (no VUGD skatu punkta). No konkursā iesniegtajiem darbiem tiks atlasīti desmit labākie iesniegtie mājasdarbi un tie tiks izvirzīti dalībai konkursa finālā, kas norisināsies 16.oktobrī, kur komandām būs jāveic desmit kontrolpunkti ar dažādiem uzdevumiem, lai parādītu savas zināšanas par pareizu rīcību dažādās ārkārtas situācijās. Kontrolpunktus konkursa dienā būs sagatavojis VUGD, Valsts policija un Latvijas sarkanā krusta Kurzemes komiteja. Ja COVID – 19 ietekmē valstī tiks noteikti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, tad konkursa fināls tiks pārcelts uz 2021.gada 19.martu.

Konkursā var piedalīties Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadu vispārizglītojošo un pamatizglītojošo skolu 5. klašu skolēnu komandas, kur vienā komandā ir trīs skolēni un viens pavadošais skolotājs. Pieteikumu konkursam nosūta atbildīgais skolotājs.

Konkursa galvenā balva ir ekskursija visai klasei uz Latvijas ugunsdzēsības muzeju Rīgā, kā arī būs iespējams laimēt citas noderīgas balvas. 

Konkurss norisināsies š.g. 16.oktobrī plkst. 11.00 VUGD KRB Talsu daļas ēkā un pagalmā Kr.Valdemāra ielā 94, Talsos, bet konkursa apbalvošana notiks Talsu pamatskolas Aktu zālē,  Gaismas ielā, Talsos. 

Konkursa nolikums un plašāka informācija pieejama šeit: https://failiem.lv/u/ft6u522v

Plašākai informācijai:

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas

vecākā speciāliste Kurzemē Anete Strazdiņa

Tel. 22307684, anete.strazdina@vugd.gov.lv 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *