Noslēdzies biedrības “Vīgrieze” jaunatnes iniciatīvu projekts „Citāda skola – dzīves skola”

Noslēdzies biedrības “Vīgrieze” jaunatnes iniciatīvu projekts „Citāda skola – dzīves skola”

Projekta „Citāda skola –dzīves skola” mērķis – maksimāli samazināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus Pastendes pamatskolā, īstenojot dažādus pasākumus vispusīgai personības attīstībai. Projekta aktivitātes vērstas uz to, lai skolēni justos droši, apgūtu komandas darba prasmes, iemācītos cienīt atšķirīgus viedokļus, būtu motivēti mācīties, darboties, iesaistīties. Aktivitātes sākās 2019. gada septembra mēnesī. Projekta gaitā tika īstenotas septiņas aktivitātes, kurās notika praktiskas nodarbības, pieredzes stāsti un radošas darbnīcas. Projekta dalībnieki bija Pastendes pamatskolas 5.-9. klašu skolēni, tai skaitā skolēni, kuri ir pakļauti priekšlaicīgam mācību pārtraukšanas riskam. Projekta aktivitātes:

„„Slīcinātie kliņģeri” ar vēstures garšu Spāres muižā.” Skolēni iepazinās ar Spāres muižas vēsturi un kopā ar muižas pavāri Viju Štrausu izcepa „slīcinātos kliņģerus” pēc senas receptes.

„„Skatuves cīņa” ar aktieri Kārli Neimani”. Nodarbību tēmas bija konfliktu risināšana pusaudžu vidū, kā samazināt agresivitāti. Kā tiek veidoti cīņu skati filmās un teātra izrādēs, kas jāzina un jāprot kaskadierim.

„Spēles skolas gaitenī”. Skolēni paši saviem spēkiem kopā ar vizuālās mākslas skolotājiem skolas gaiteņos uz grīdas uzkrāsoja dažādas spēles: klasītes, gliemežnīcu un citas spēles.

„Ghetto games- esi stiprs, uzvari sevi!”. Tikšanās ar hip hop izpildītāju Denisu Stepanovu.

„Nodarbības kopā ar speciālistiem no biedrības „Papardes zieds”par reproduktīvo veselību.

„Pārgājiens mežā”. Kopā ar ceļotāju Kalvi Kalniņu skolēni mācījās orientēties izmantojot zīmes dabā, gatavojat ēdienu mežā. Pārgājiens bija 7 km garš  Ģibuļu pagasta mežos  no Līčiem līdz Mordangai.

„Pazīstam un lepojamies!” Skolēni tikās ar sešiem Pastendes pamatskolas absolventiem, kuri iepazīstināja ar savu izvēlēto profesiju.

Projekta aktivitātes kopumā  veicināja skolēnu komunikācijas prasmes, vēlmi darboties, iesaistīties un mazināja priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”

Projekta vadītāja Antra Jaunskalže

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *